Cestovní kancelář vznikla v roce 1990 na základě cestovatelských zkušeností a pod vedením zasloužilého mistra sportu v turistice Mgr. Vladimíra Šulce. Několik let činnosti proběhlo ve skromných podmínkách soukromého bytu. V té době jsme sice už pořádali zájezdy nejen po Evropě, ale i do asijské části Turecka. Ale byla to doba, kdy chyběly informace, nebyl internet ani mobilní telefony a velkým pokrokem pro nás bylo zakoupení počítače, kopírky  nebo faxu. Vlastní autobus jsme neměli a najímali jsme si dopravní služby od různých podniků a také začínajících dopravců. Z těchto důvodů jsme začínali pod skromným názvem Aš mini tour.

Postupně jsme dospěli do období, kdy se koníček a nadšení stalo hlavním pracovním poměrem. Opustili jsme svá dřívější povolání a naplno se věnovali cestovní kanceláři. Činnost se už dostala do takových rozměrů, že jsme hledali prostor pro naši kancelář v centru města. Rozhodli jsme se vypustit z názvu slovo mini a přejmenovat cestovku na Aš tour.

Celou dobu pracujeme téměř stále ve stejném složení pracovníků a rodinných příslušníků, což podle našeho názoru je přínosem jak pro sehranost uvnitř firmy, tak pro vztah k jednotlivým zákazníkům. Není našim cílem firmu rozšiřovat a vytvářet větší pracovní kolektiv, větší dopravu, větší obraty, atd. Naším cílem není jen zprostředkovat Vám poznání dané oblasti, ale také snaha o to, abyste se od prvního do posledního okamžiku cítili v přátelské a pohodové atmosféře. Ráz rodinné cestovní kanceláře bychom chtěli dále zachovat . Existence více než čtvrt století snad svědčí o tom, že nepracujeme špatně. Je to také  zásluha našich stálých klientů. Mnozí z nich nám zůstávají věrni od našich počátků. Děkujeme.